Tiszafüreden a XX. században két női szerzetesrend képviselői éltek rövidebb-hosszabb ideig.
1933-ban az akkori plébános, Véber János hívta ide az újonnan épített katolikus elemi iskolához Az Isteni Megváltóról nevezett nővéreket. Az 1934-35-ös tanévben kezdett tanítani az Isteni Megváltó leányai népiskolájában 4 szerzetes és néhány civil tanító és tanítónő 6 tanteremben.
Az apácák az itt töltött 16 év alatt a következők voltak: Vámos M. Amandina nővér, Szabó M. Honória nővér, Főző M. Gizella nővér, Radics M. Stellanaris nővér, Keserű M. Elza nővér és Spisák M. Bernardina nővér. A rend feloszlatásakor, 1950-ben ki családjához, ki plébániára került.
A legfiatalabb apáca, Vámos M. Amandina (Katalin nővér) vendégünk volt a plébániaszentelésen 2001 nyarán.
Szociális Testvérek Társasága SSS
A Szociális Testvérek Társaságának négy tagja élt Tiszafüreden a szerzetesrendek feloszlatása után. Bakó Ilona (1897-1975) és Kvassay Anna (1920-1977) testvéri közösségben éltek.A 70-es években haltak meg, ebben az időben még nem apácákként, hanem „csak” vallásukat buzgón gyakorló hívőkként tartotta számon őket a közvélemény.
Közülük Bakó Ilona volt füredi illetőségű, későbbi rendtestvérét, a korán elárvult Molnár Erzsébetet ő nevelte fel, taníttatta ki szülésznőnek, irányította a katolikus egyházba, majd a Szociális Testvérek Társaságába. Kvassay Anna a Felvidékről származott.
1947. pünkösdjén érkezett Budapestre Tiszafüredről Molnár Erzsébet (Tiszafüreden született 1923. augusztus 17-én), hogy megkezdje 3 éves noviciátusát a Szociális Testvérek jelöltképzőjében.
A szerzetesrendek feloszlatásakor, 1950-ben rendtestvérével, Borka Máriával együtt hazaköltözött.
(Borka Mária a Felvidékről származott, Megyercsen született 1926. október 13-án).
Először Tiszaigaron telepedtek le, ahol saját magukat fenntartva dolgoztak, szolgáltak, kántorizáltak. Majd, mivel Tiszafüreden kaptak állást, beköltöztek városunkba. Nagy nehézségek árán építették fel otthonukat, miközben templomi szolgálatukat és a templom körüli teendőiket is ellátták. Az egészségügyben dolgozva – Molnár Erzsébet szülésznőként, Borka Mária gyermekgondozóként – sem feledkeztek meg hivatásukról, a munkájukat is szigorú keresztény elvek szerint végezték, ezzel is Istent szolgálták.
1989-től igeliturgia végzésére és áldoztatásra kaptak engedélyt. Erzsébet testvér 1997-ben tért meg Teremtőjéhez, Mária testvértől pedig 2005-ben búcsúztunk el.
2006. augusztus 20-án bemutatkozott új „nővérünk”, Keszler Erzsébet szociális testvér, aki Tiszafüredre költözve hitoktatóként és áldoztatóként segítette az egyházközség munkáját.
Munkájának kiteljesedését betegsége akadályozta. 2012-ben a nagyiváni Szent József otthonban halt meg.
2013 októberében megkezdte hitoktatói szolgálatát Takács Anita szociális testvér.
Anita testvér a hitoktatáson kívül a gyermekek énekes fellépéseinek szervezője és vezetője.
Rendtestvérével, Söjtöry Ágotával a rend Malom utcai házában laknak. Anita testvér 2020.-ban Budapestre költözött.
Ágota 2014. februártól állt szolgálatba, a közösség imaéletét segíti, csoportos imaalkalmak szervezésével, beteglátogatással – áldoztatással a Platán Nyugdíjas Otthonban, de magánházaknál is. Mindketten végeznek igeliturgiát, Ágota testvér rendszeresen Tiszaigaron a hónap második és negyedik vasárnapján.
Márton Etelka 2022.-ban érkezett városunkba.